Bieganie

Bieganie to dziś, obok jazdy na rowerze, najpopularniejszy sport uprawiany przez Polaków.

Geocaching

Marzyliście w dzieciństwie o poszukiwaniu skarbów, niczym bohaterowie powieści Roberta L. Stevensona czy filmów o dzielnym Indianie Jonesie? Jeśli dodatkowo uważacie, że poszukiwanie może być ciekawsze niż sam skarb, to geocaching jest czymś dla was.

Jazda konna

Już ponad 7 tysięcy kilometrów tras konnych wyznaczyły Lasy Państwowe dla miłośników wypoczynku w siodle.

Narciarstwo biegowe

O ile skoki narciarskie to sport dla wyczynowców, to biegać na nartach może prawie każdy. A leśne ścieżki wydają się do tego wręcz stworzone.

Nordic walking

Nordic walking to prawdziwy fenomen, jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce i Europie, młodszy niż większość osób go uprawiających.

Psie zaprzęgi

Błękitne niebo. Wzdłuż drogi stoją rzędy drzew w białych czapach. Spod płóz sanek, ciągniętych przez dwie pary puszystych psów, pryskają w górę kawałki zmrożonego śniegu. Człowiek stojący na sankach krzyczy w niezrozumiałym języku. To nie jest obrazek z dalekiej Laponii, ani ekranizacja książki Jacka Londona, ale coraz częstszy widok w naszym kraju.

Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Okresowy Zakaz wstępu do lasu

Okresowy Zakaz wstępu do lasu

Nadleśnictwo Świdwin informuje o okresowym zakazie wstępu do lasu na terenie leśnictw: Batyń oraz Sława

W sobotę 15 czerwca 2019 r. przez lasy leśnictw: Sława oraz Batyń przeszła nawałnica, która spowodowała katastrofalne szkody w drzewostanach.

Uszkodzenia wystąpiły na obszarze ponad 1100 ha lasów. Rozmiar szkód szacuje się na około 10 tysięcy m3 drewna. Szkoda całkowita wystąpiła na powierzchni 17 ha. Szkody wystąpiły w pobliżu miejscowości: Kluczkowo, Sława, Niemierzyno, Nielep, Dąbrówka.

Miejsca z występującymi złomami i wywrotami stanowią realne zagrożenie dla zdrowia i życia osób postronnych. Z tego powodu z dniem 14 października 2019 r. Nadleśniczy Nadleśnictwa Świdwin wprowadził okresowy zakaz wstępu do lasu w miejscach występowania szkód. Zakaz obowiązuje do 31.03.2020 r. Obszar objęty zakazem będzie sukcesywnie zmniejszany w wyniku porządkowania lasu. 

Szczegóły (w tym z zaznaczonymi lasami objętych zakazem wstępu) do pobrania w załącznikach poniżej: